wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
O nadziei słów kilka
Dzisiaj postanowiłam, ze rozprawię nad tym skad bierzemy nadzieje. No bo skad ona się pojawia? Czy jest zależna od naszej woli? Czy chcąc czegoś mozemy pozbyć się jej przypływu? Czy mozemy ją wyeliminować z naszego życia? A więc zacznijmy.

Żeby pojawiła się jakakolwiek nadzieja, potrzebujemy impulsu, potrzeby na coś. Ale nie może to być zwykła potrzeba, którą osiągamy za każdym razem. Musi to być potrzeba wyższego rzędu, przy której istnieje obawa, że nie spełni się ona. Tak więc powstaje nadzieja.

Po co nadzieja jest potrzebna? Wiemy, że powstaje ona z potrzeby z zagrożeniem. Więc teraz znając znaczenie słowa nadzieja, daje ona nam pewnego rodzaju obietnicę. Jednak obietnicę zryzykiem. To troche tak jakbyśmy grali z własnym losem. Z Fortuną. Istnieje nadzieja, że szala zwyciestwa przechyli się na naszą stronę. Ale pozostaje też ryzyko.

Czy nadzieja jest zależna od naszej woli? Nie? Ale czy mamy tą pewność. Ja uważam, że nie jest. Dlaczego? Jest sytuacja, że piszemy ważny test. Nic nie uczylismy się. Nie zależy nam. Czy nadzieja się pojawi? Tak. Czy tego chcemy, czy nie pojawi się nadzieja na lepsze rozwiązanie. Nawet jesli nie będziemy o tym mysleć to gdzieś w nas będzie roznosiło się poczucie, że moze jednak wszystko się ułoży.

Tak wiec można dać odpowiedz na ostatnie pytanie. Nadziei z naszego życia wyeliminować sie nie da.wnioski:1. Nadzieja powstaje w wyniku uczucia potrzeby z zagrożeniem.

2. Nadzieja jest nieodłączna dla naszego życia.Daje nam poczucie bezpieczeństwa.

3. Nadzieja powstaje tylko wtedy, gdy nie jesteśmy pewni zwycięstwa.

komentarze [ 0] Chcesz skomentowa? utw?r? Zaloguj lub zarejestruj si?


Copyright by miastopisarzy.pl