wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Własna Pandora
Pandora to mitologiczna kraina. Kraina szczęścia i piękna. A nasz świat coraz brudniejszy. Czy można to zmienić?

O tym filmie już wiele powiedziano, ale na pewno wiele jeszcze powiedziane zostanie. A jaki tak naprawdę jest nasz świat?
Oglądając "Avatar" można znaleźć się w świecie, którego rzeczywistość jest dla nas dziwna, a zarazem upragniona. Jest naszym Edenem, Niebem do którego wszyscy chcemy dążyć. Ale jaki to ma sens, kiedy chcemy jedno, a robimy drugie? To tak jak z wiarą. Nie wiemy w co wierzymy, ale wiemy w co chcemy wierzyć, tyle, że jest to tak irracjonalne pragnienie, że z miejsca je odrzucamy. A gdyby tak zmienić punkt myślenia i po prostu uwierzyć w świat jakiego chcemy? Czy zaczynając od siebie nie można zmienić szarych barw rzeczywistości? Kto mówi, że jednostka nie ma siły? Przykład, który przytoczę jest trudny dla Polaków, ale idealny. Hitler - i wszystko jasne. Czy gdyby Hitler w swoim zatrważającym samouwielbieniu i dążeniu do władzy sam mógłby coś zdziałać? Zapewne nie, ale jego siła woli przekonała innych. Z dziesiątek robiły się setki, z setek tysiące, miliony... To co wyszło od jednego człowieka, ogarnęło cały świat.

A wracając do tematu. Czy gdybyśmy sami zaczęli zmianę na lepsze od siebie, czy nie pociągnęlibyśmy za sobą kilku innych? A każdy z nich dwóch kolejnych... Wiadome, że człowiek ma wrodzony pociąg do zła. I czy to prawda, czy tylko wmawiany nam przez kulturę stereotyp, to dążymy do czegoś nie dla nas. Ale kto jeśli nie my wie lepiej, gdzie jest nasze miejsce? Znajdźmy swoja Pandorę, swoje miejsce na Ziemi. I czy myślimy o dbaniu o środowisko, czy o zmniejszeniu przemocy na świecie? Dążmy po prostu do dobra, uwierzmy w siebie, a uda się. "Avatar" otworzył nam oczy na to co wiedzieliśmy od dawna, ale baliśmy się do tego przyznać. A teraz jeden film, a ludzie zaczęli żyć jego życiem. Życiem tych bohaterów.
komentarze [ 0] Chcesz skomentowa? utw?r? Zaloguj lub zarejestruj si?


Copyright by miastopisarzy.pl