wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Szczęście

Albert Einstein powiedział, że „jeśli ‘a’ oznacza szczęście, to a=x+y+x; x-praca, y-rozrywki, z-umiejętność trzymania języka za zębami”. Nie zgadzam się z nim. Oczywiście, że ta praca, rozrywki, a szczególnie dotrzymywanie tajemnic są bardzo ważne, ale nie najważniejsze.
Moim zdanie podstawowymi składnikami szczęścia są m.in. rodzina, bliscy znajomi, no bo jak można żyć bez miłości i przyjaźni? Przecież to właśnie one dają siłę, radość, wsparcie. One pilnują, byśmy sobie radzili i pomagają wstać gdy upadamy. To bez nich byłoby ciężko, a nie bez np. możliwości chodzenia na imprezy.
Bardzo ważna jest również taka czysta dobroć. Składa się na nią m.in. eliminacja negatywnych uczuć. Trudniej jest zdobyć szczęście osobom, które są nienawidzone i nienawidzą. Które krzywdzą i są krzywdzone. Wiele osób nawet sobie nie wyobraża ile radości daje zwykła życzliwość, szczególnie gdy samemu się ją ofiaruje. Nie wiedzą, bo tej metody nawet nie próbują.
Dużą rolę odgrywa też swego rodzaju „jedność”. Jeśli spotkają się dwie osoby, gdzie jedna będzie dobrze i przyjaźnie nastawiona, a druga smętna i uszczypliwa czy wręcz zaczepna i niemiła to nic dobrego nie zdołają zrobić. Wszyscy ludzie muszą chcieć szczęścia nie tylko dla siebie. I być gotowi na poświęcenie.
Droga do szczęścia nie jest łatwa i wątpię, by ktoś kiedyś osiągnął je w pełni, ale to nie znaczy, że nie warto próbować. Nie powinniśmy łatwo się poddawać, mamy tylko jedno życie i powinniśmy je wykorzystać najlepiej jak się da. Dlatego proszę, namawiam byście próbowali. Miłość, dobroć i jedność. Trudne, ale za to jakie piękne w skutkach.

komentarze [ 0] Chcesz skomentowa? utw?r? Zaloguj lub zarejestruj si?


Copyright by miastopisarzy.pl