wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Wielki problem
Od kilkudziesięciu lat człowiek stawia swoje pierwsze kroki w kosmosie, i z czasem zapuszcza się w niego coraz bardziej, planując coraz bardziej ambitne misje. Niestety, jest coś, co może te ambitne plany chwilowo pokrzyżować, a nawet uniemożliwić na dobre.
Cały kłopot w tym, że astronauci podczas misji w kosmosie pozostawiają w przestrzeni kosmicznej masę śmieci. Cała orbita jest strasznie zaśmiecona, co zagraża ludziom, statkom kosmicznym, i satelitom. Aby to dobrze unaocznić, wystarczy wspomnieć, że taki śrubokręt porzucony we wszechświecie może poruszać się z prędkością kilka razy większą, aniżeli pocisk z karabinu. Skutki jego kolizji zatem z ludźmi albo sprzętem mogą być opłakane.
Niektórzy naukowcy przewidują, że jeśli sytuacja się nie zmieni, to za kilka lat po prostu nie da się latać w kosmos, tak będzie zaśmiecony. Jest to nie lada kłopot, którzy uczeni muszą prędko rozwiązać, żeby eksploracja wszechświata nie zakończyła się, nim na dobre się nie zaczęła.komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl