wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Jeden z ostatnich
Nigdy nie ukrywałem tego, że od zawsze kochałem science fiction. Niestety, zauważyłem, że obecnie mało ludzi ceni ten gatunek, a preferują oni głównie fantasy. Z naprawdę wielu osób z którymi rozmawiałem, sf lubiła… tylko jedna.

Szczerze mówiąc nie bardzo wiem, co jest powodem takiego stanu rzeczy. Być może tym ludziom fantasy pozwala bardziej oderwać się od naszej rzeczywistości, dać upust wyobraźni w iście baśniowych światach. Albo są znudzeni naszym środowiskiem, pełnym zaawansowanych technologii.

Ale przecież sf również pozwala wycisnąć z wyobraźni wszystko to, co najlepsze, oferując wspaniałe uniwersum np. ‘’Star Wars’’, albo filozoficzne rozważania w stylu ‘’Łowcy Androidów’’, skończywszy na chociażby rozważaniach nad sensem nowoczesnej technologii w stylu ‘’Odysei Kosmicznej’’, ‘’Ja, robot’’, albo chociażby w cyklu filmów ‘’Terminator’’.

O dziwo, sam gatunek sf w kwestii chociażby kinematografii nie ma się wcale źle. Powstają coraz to nowe obrazy, i jest na co popatrzeć. Dlatego też nie mogę pojąć takiego stanowiska wielu osób wobec fantastyki naukowej. A może tylko mi się wydaje, i z sympatykami tego nurtu nie jest tak źle? Oby, bo szkoda żeby coś tak wspaniałego jak sf tak po prostu zanikło.komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl