wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
To już od dawna istnieje
Utarło się przekonanie, że żyjemy w dobie natłoku informacji, że to jest w zasadzie czymś nowym. Ja co do tego mam pewne wątpliwości, gdyż uważam, że to zjawisko istnieje dużo dłużej, aniżeli się powszechnie uważa.
Jeśli się uprzeć, to pierwsze zalążki ery masowego przepływu informacji można by dopatrywać się już… w XIX wieku, a związane było to z powstaniem telegrafu, który umożliwiał w miarę szybką komunikację na znaczne odległości, a później telefonu.
Myślę, że dalszy milowy krok wiązał się z pojawieniem i upowszechnieniem radia w dwudziestoleciu międzywojennym. Ono właściwie rozpoczęło masowy przepływ informacji na szeroką skalę. Krokiem dalej była już telewizja, a następnie późniejsze pojawienie się Internetu i telefonów komórkowych.
Wobec powyższego można stwierdzić iż, zjawisko to nie jest niczym nowym. Owszem, wtedy nie było aż tak szeroko rozpowszechnione i dynamiczne na światową skalę, ale jednak było. Czyli twierdzenie, że to świeże zjawisko jest po części mitem.


komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl