wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Mało kto tego doznaje
Chiński filozof Konfucjusz stwierdził mniej więcej następującą mądrość ‘’spróbuj znaleźć rzecz, którą lubisz robić, a już do końca życia nie będziesz pracować’’.

Ów uczony miał bez dwóch zdań wiele racji – ilu ludzi tak naprawdę może robić to, co lubi? Zazwyczaj są zmuszeni do wykonywania pracy, której nie trawią, a w najlepszym wypadku akceptują. Tylko nieliczni mogą robić to, co kochają.

Wykonywanie jako pracy swojej ulubionej pasji to wielki przywilej, niezależnie od skutków ubocznych, jakie mogą być z tym związane. Popularny aktor Paul Walker, znany z serii filmów ‘’Szybcy i wściekli’’ stwierdził ‘’ nie płaczcie po mnie jeśli zginę, gdyż robiłem to, co kocham’’. Chodziło tu o wyścigi samochodowe, i po części jego słowa się sprawdziły.

Gdyż co tak naprawdę jest lepsze – wykonywać znienawidzony zawód do późnej starości, stając się zgorzkniałym i wypalonym, czy może odejść czasem młodo, ale robiąc to, co się kocha, i z uśmiechem na ustach? Każdy musi sobie odpowiedź na to pytanie indywidualnie.

komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl