wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
W razie możliwości trzeba odpowiedzieć
Zauważyłem, że często wielu prześmiewców szydzi z tego, że polskie firmy starają się iść w ślad za wynalazkami światowymi. Jest to jak najbardziej błędne rozumowanie.

Po pierwsze, nawet jeśli nasze przedsiębiorstwa naśladują lub naśladowały trendy zagraniczne to i tak jest to lepsze, aniżeli polskie firmy nie istniałyby w ogóle. Ponieważ zawsze istnieje szansa, że rodzimi inżynierowie na bazie obcowania z rozwiązaniami technicznymi pochodzącymi zza granicy nabiorą doświadczenia, zaczną tworzyć początkowo kopie licencyjne, później zmodyfikowane produkty na bazie zagranicznych, aż wreszcie samodzielne konstrukcje. Żeby nie być posądzonym o bycie gołosłownym – proszę spojrzeć na tzw ‘’tygrysy azjatyckie’’: Japonię, Koreę a teraz Chiny. Ich produkty o dziwo do stosunkowo niedawna uchodziły za szczyt wyjątkowej tandety, a czy dziś ktoś podważa jakość ich produktów?

A jeśli nawet przedsiębiorstwo krótko mówiąc będzie początkowo produkować średniej jakości urządzenia to i tak dobrze, że w ogóle istnieje. Z uwagi na to, że gwarantuje to pozostanie w kraju kadry naukowej, instytucji badawczych, takie podmioty płacą podatki, zapewniają miejsca pracy itd. A gorszej jakości sort zawsze można eksportować chociażby do krajów nieco biedniejszych, zawsze się coś na tym zarobi.

Dlatego też radzę z wstrzymaniem się z drwinami, i z zastanowieniem się nad ich sensem. Bo jest to zwyczajnie zbyteczne i niepotrzebne.

komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl