wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Brakuje nam ciągłości
Ostatnio naszła mnie pewna refleksja, że gdy Polacy próbują budować swoje marki za granicą, to popełniają kardynalny błąd – nie dbają o ich ciąg. Poniżej tłumaczę, o co mi chodzi.

Gdy patrzę na obce firmy, to co rzuca mi się w oczy to okres ich trwania – często liczą sobie i ze sto lat, a nawet i dłużej. To powoduje, że ugruntowują się w światowej świadomości, i są łatwo rozpoznawalne.

A u nas jak się sprawy mają? Ano tak, że z każdą epoką powstają nowe marki i muszą od zera gruntować swoją reputację. Tak było w II RP, potem w PRL. Choć bywały chlubne wyjątki funkcjonujące w obydwu epokach np. fabryka motocykli SHL, albo zakłady lotnicze w Mielcu.

A spójrzmy chociażby na Niemców i Francuzów i dla przykładu na ich marki samochodowe – niezależnie od epoki, trwają nadal i utrwalają się w świadomości opinii międzynarodowej. Jest to spowodowane tym, że czasy się zmieniają, są różne ustroje polityczne i społeczne, a marki zawsze pozostają.

W moim odczuciu tym powinniśmy kierować się w budowaniu solidnych fundamentów naszych przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej – wieloletnią trwałością.

komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl