wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Oni widzą więcej
Ogólnie przyjmuje się, że człowiek posiada pięć zmysłów – wzrok, słuch, węch, smak i dotyk. Co poniektórym badaczom to nie wystarcza, i szukają tzw. szóstego zmysłu.

Coś chyba jest na rzeczy, gdyż jeśli spojrzeć na świat zwierząt, to w ich przypadku istnieją inne zmysły, niż te przypadające człowiekowi np. naukowcy przypuszczają, że ptaki potrafią kierować się polem magnetycznym Ziemi w swoich wędrówkach, albo też delfiny komunikują się jeśli dobrze pamiętam za pomocą ultradźwięków, a nietoperze wysyłając fale dźwiękowe monitorują otoczenie podczas lotu.

Również wśród ludzi można by przypisać nietuzinkowe cechy. Za przykład niech posłużą chociażby jasnowidze, weźmy chociażby bułgarską chłopkę Babę Wangę. W młodości straciła wzrok, ale za to osiągnęła inny zmysł, dzięki któremu mogła przewidywać przyszłość chociażby wybór Obamy na prezydenta USA, zawalenie wież WTC, albo tsunami w Azji.

Kolejny przykład z nieco innej beczki – podczas II wojny światowej żołnierze niemieckiego generała Erwina Rommla twierdzili wprost, że posiada szósty zmysł. Potrafił on, ni z tego ni z owego, rozkazać wycofać się swoim podkomendnym z danego terenu przeczuwając, że spadnie za chwilę na niego nawała artyleryjska. O dziwo miał rację, i chwilę potem teren ten został ostrzelany przez aliantów.

Wśród cywilizacji wschodu powszechnie jest stosowana medytacja. Ludzie praktykujący ją twierdzą, że dzięki niej przenoszą się jakby do innego, niewidzialnego dla nas wymiaru.

A co na to wszystko nauka? O dziwo wcale nie wyklucza takiego szóstego zmysłu. Część uczonych nawet twierdzi, że jest możliwa w jakiejś nieznanej dotąd postaci komunikacja pomiędzy wszystkimi żywymi istotami na świecie – ludźmi, zwierzętami czy nawet roślinami, i to na całej planecie.komentarze [ 2] Chcesz skomentowa? utw?r? Zaloguj lub zarejestruj si?


Copyright by miastopisarzy.pl