wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Tajemnica życia po śmierci
W życiu jedna rzecz jest pewna – nasz własny cielesny zgon. Nikt nie uniknie śmierci. Ludzie od zarania dziejów mieli nadzieję i wierzyli w istnienie zaświatów, w trwanie życia po śmierci, w istnienie krainy, w której nasza dusza może przetrwać i być może rozwijać się dalej lub powrócić na ziemię obleczona w nowe ciało. Czy nasza dusza mogła żyć wcześniej na ziemi w innym ciele? Sądzę, że jest to prawdopodobne. Wiara w nieśmiertelność istniała od zawsze i jest zjawiskiem uniwersalnym. Nie ograniczają jej ani czas, ani przestrzeń, kultura, ewolucja czy poglądy filozoficzne. Wiele wspaniałych cywilizacji miało u swych podstaw przekonanie, że istnieje inny świat poza naszym – wymiar nie ciała, lecz duszy. Przez wieki powstało wiele religii (egipska, grecka, judaizm, hinduizm i buddyzm, islam, chrześcijaństwo), które różniły się sposobem ich wyznawania, kulturą, poglądami, lecz miały jeden punkt wspólny – wiarę w życie pozagrobowe. Człowiek wierzy również w demony i anioły oraz w istnienie nieba i piekła od chwili powstania wiary życia po życiu.
Gdy fantazje ożywają. Późnym wieczorem leżałam w łóżku oglądając TV. Był to letni, upalny wieczór, więc zostawiłam uchylone okno. Zbliżała się burza. Nagle usłyszałam trzy stuknięcia w szybę, po czym prędko podniosłam się i zamknęłam okno. Sądzę, że to było ostrzeżenie mojej babci, która zmarła miesiąc wcześniej, przed nadchodzącym żywiołem.
Łączność z zaświatami. Spirytyzm to ruch, w którym u jego podstaw leży wiara, że w pewnych okolicznościach można nawiązać łączność z duchami osób zmarłych. Zawsze istnieli szamani, wróżbici, ludzie wykazujący zdolności parapsychiczne, którzy twierdzili bądź wierzyli, ze pozostają w kontakcie ze zmarłymi.
Czasami obdarzano ich szacunkiem i oddawano im władzę, albo też ścigano ich i palono na stosach. Czytałam artykuł, w którym niektórzy twierdzili, ze chrześcijaństwo także ma swoje korzenie w spirytyzmie, a Jezus Chrystus był wysoce rozwiniętym medium, dysponującym talentem do uzdrawiania i zdolnościami parapsychicznymi. Duchy to zjawy niegdyś żyjących ludzi, które widywane są po ich „odejściu”. Stanowią najlepszy dowód przetrwania po śmierci. Jak wyglądają duchy według popularnego mitu? Otóż to półprzejrzyste zjawy, czasem nawet lśniące, białe sylwetki unoszące się w powietrzu. Ukazują się w nawiedzonych domach. Bywa, iż różnym ludziom, żyjących w różnych czasach, w tym samym miejscu i w często podobnych okolicznościach. Na ogół nawiedzone domy cieszą się złą sławą przez wiele lat, a często stuleci. W przeszłości mogła mieć również miejsce tam tragedia, która odcisnęła piętno na budynku. Męczy mnie pytanie: czy wszystkie stworzenia idą do nieba? Czy tylko ludzie są gatunkiem wyróżnionym? Uważam, że każde stworzenie powinno mieć szansę zostania osądzonym przed Bogiem. Osobiście wierzę w życie pozagrobowe i jestem katoliczką. Według mnie powinna istnieć jedna religia na całym świecie, bo chociaż jest ich kilka to i tak wierzymy praktycznie wszyscy w życie pozagrobowe i Boga. Z powodu różnych wyznań między ludźmi wybuchają sprzeczki, konflikty i wojny, które nie powinny mieć miejsca.komentarze [ 0] Chcesz skomentowa? utw?r? Zaloguj lub zarejestruj si?


Copyright by miastopisarzy.pl