wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
samsung kraków serwis

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Wcale nie taka piękna
Natura – ciągle zachwycamy się jej pięknem, wspaniałymi widokami zapierającymi dech w piersiach, spokojem i harmonią panującym na jej łonie. Słowem, lubimy mieć z nią często styczność. Tymczasem, nie wszystko jest takie piękne, jakie by się wydawało na pierwszy rzut oka.
Chodzi tu generalnie o to, że głównym prawem panującym w przyrodzie jest prawo silniejszego. Mocniejszy zjada słabszego, jeden żyje kosztem drugiego. Całe środowisko naturalne funkcjonuje na bazie bezdusznego okrucieństwa, niekończącego się cyklu walki o przetrwanie.
Wobec tego można jasno stwierdzić, że przyroda to tak naprawdę tylko piękne opakowanie, pod którym kryje się bezmiar zła. Tak, można tak powiedzieć, ponieważ przemoc jest przecież złem. Stąd można wysnuć prosty wniosek, że w istocie środowisko naturalne, a co za tym idzie także świat, mają u swoich podstaw zło. I nie zmienią tego malownicze pejzaże gór, lasów i mórz.

komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl